ELEWACJE – Docieplanie Elewacji Pianą PUR

LALLAFOM POLYEXTER WALL SYSTEM – Dwudziesto-centymetrowa Termoizolowana Elewacja na DWA POKOLENIA!

Planujesz budowę?

Naszym zdaniem, w szczególności warto zadbać o dwa aspekty z myślą nie tylko o sobie ale również dzieciach i wnukach. W ogólnym wymiarze geometrii budynku radzimy wybór zapewniający najtrwalszą eksploatację poszycia dachu oraz izolacji całego budynku wraz z elewacją.

Innymi słowy, ani Ty ani Twoje dzieci nie powinny wchodzić na dach, ani zrywać izolacji z elewacją. Takie podejście eliminuje rynkowe prowizorki, uświadamia co tak naprawdę wychodzi taniej i ułatwia wybór zawężając go do realnych wartości.

Ocieplanie pianą PUR elewacji budynku tworzy z niego przysłowiowego Rolls-Royce energetycznego o komfortowym wnętrzu i klimacie sterowanym intuicyjnie przez użytkownika. Zewnętrzna izolacja ścian elewacyjnych pianą PUR HeatGuard 200 oferuje inwestorowi najbardziej oszczędną w eksploatacji, szczelną, monolityczną budowlę – odporną na temperatury i wilgoć. Każdy budynek, którego elewacja zostanie ocieplona pianą HeatGuard 200 staje się enklawą odizolowaną od wszelkich niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Idealną konstrukcją dla tego typu rozwiązania izolacyjnego są elewacje wentylowane oraz ściany elewacyjne trójwarstwowe. Na obiektach będących w trakcie budowy, izolacje elewacji pianą PUR przeprowadza się natryskowo, bezpośrednio na powierzchnię powstałej pierwszej ściany przed postawieniem następnej. Natomiast w budynkach już istniejących i często wieloletnich a wymagających termomodernizacji, docieplanie elewacji pianą PUR odbywa się metodą iniekcyjnego wlewu. Specjalne przygotowane do tego celu wersje piany PUR są wprowadzane w pustkę pomiędzy ścianami elewacyjnymi poprzez nawiercane na zewnątrz małe otwory. W zależności od wielkości pustki pomiędzy ścianami elewacyjnymi ma tu zastosowanie wersja wlewowa piany otwartokomórkowej – SealGuard 500 P oraz wersja wlewowa piany zamkniętokomórkowej – HeatGuard 200 P. W licznych konstrukcjach o typowej, jednowarstwowej fasadzie, ocieplenie elewacji odbywa się poprzez bezpośredni natrysk pianki HeatGuard 200 na zewnętrzne mury. Oczywiście, celem zachowania pełnej estetyki budynku zalecane jest zasłonięcie izolacji z piany PUR okładziną typu siding lub inną dowolną okładziną elewacyjną.

 

 


DEDYKOWANE PRODUKTY:

 

MIESZKAJ LEPIEJ I TANIEJ